Gdzie pojechać na weekend?

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu

0
Gdzie pojechać na weekend?

Kiedy nie mamy czasu, często myślimy, gdzie to byśmy nie pojechali. Paradoksem jest to, że kiedy przychodzi czas, że mamy wolny weekend, nagle zaczynamy szukać inspiracji, gdzie można byłoby spędzić wolny weekend. Sprawdź nasze propozycję, do jakich miast Polskich miast warto się wybrać. Czy byłaś w każdym z nich?

Warszawa

Dlaczego Warszawa? Po pierwsze, jest stolicą naszego kraju, a kto nie widział jeszcze Warszawy z pewnością będzie zaskoczony jej rozmiarami. Nawet jeśli nie wyobrażasz sobie życia w tak wielkim mieście, wypad na jeden, czy dwa dni na pewno będziesz miło wspominać. Jedyne metro w Polsce, stadion narodowy, wiele muzeów, Zamek Królewski, Stare Miasto to obowiązkowe pozycje, które trzeba zwiedzić podczas krótkiego wyjazdu do Warszawy, na przykład na weekend.

Toruń

Stolica pierników, urocze miasto, drugie co do wielkości w województwie kujawsko-pomorskim, zaraz po Bydgoszczy. Przepiękna i duża starówka, ładne bulwary, Dom Kopernika, Krzywa Wieża czy Planetarium. Idealny zestaw na weekendowe zwiedzania. Jak najbardziej weekend w Toruniu może być niezwykle interesujący i udany.

Wrocław

Ostatnią z naszych propozycji na weekendowe wojaże to stolica województwa dolnośląskiego, czyli Wrocław. Do Wrocławia bez problemu dojedziesz z większości miejscowości w Polsce pociągiem, a jeśli zdecydujesz się na zmotoryzowany środek transportu, podróż również powinna być dość przyjemna. A co właściwie warto zobaczyć we Wrocławiu, wybierając się tam na weekend? Absolutne must have to: Hala Stulecia, stadion Miejski, gdzie mecze rozgrywa drużyna Śląska Wrocław, Ostrów Tumski, Cmentarz Żołnierzy Włoskich Wrocławiu i Zoo.

Wybierając się na weekend warto też jest wracać czasami do tych samych miast, ponieważ w dwa dni tak naprawdę jesteśmy w stanie zobaczyć tylko skrawek, a przecież trzeba też liczyć się ze zmęczeniem po podróży do docelowego miejsca, czas na przyjazd i powrót. Niemniej jednak jest w Polsce sporo miast, które zawierają nowoczesne obiekty i atrakcje, a także historyczne zabytki.


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!
0
Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *