IQOS – jako alternatywa dla zwykłych papierosów?

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu

1
IQOS – jako alternatywa dla zwykłych papierosów?

IQOS – co to w ogóle jest?

Jak zapewne już słyszałaś, IQOS to forma elektrycznego podgrzewacza tytoniu stanowiąca bezdymną alternatywę dla tradycyjnych papierosów. Podgrzewacz to idealna propozycja dla pełnoletnich palaczy, którzy chcą się przestawić na urządzenie, które zapewni im brak nieprzyjemnego zapachu papierosów oraz podgrzewanie, a nie spalanie tytoniu. Dzięki podgrzewaniu powstaje aerozol o smaku tytoniu, który dostarcza nam nikotynę. Ceny coraz bardziej popularnego podgrzewacza wahają się między 99, a 299 zł w zależności od wybranego modelu. Możemy je dostać stacjonarnie w punktach sprzedażowych IQOS lub zamówić na ich stronie internetowej.

IQOS – modele podgrzewaczy

  • IQOS 2.4 PLUS – to najpopularniejszy model podgrzewacza. Jak zapewnia producent, wykorzystuje on technologię HeatControl, by zapewnić nam idealny smak prawdziwego tytoniu. Na skład IQOSA 2.4 PLUS przypada ładowarka USB do urządzenia, ładowarka, w której umieszczamy podgrzewacz oraz sam podgrzewacz tytoniu, do którego umieszczamy wkłady tytoniowe w postaci tzw. Heetsów. W obecnej chwili popularny model możemy kupić już w cenie 99 złotych.
  • IQOS 2.4 PLUS oraz nasadka IQOS – to nic innego jak uprzednio wymieniony model, tylko z wymienną nasadką IQOS dostępną w różnych kolorach, takich jak np. soft lilac, deep lavender, czy rich turquoise.
  • IQOS 3 MULTI – to następny z kolei model podgrzewacza. Urządzenie także wykorzystuje technologię HeatControl, które umożliwia nam podgrzanie 10 wkładów tytoniowych jeden po drugim bez konieczności ładowania. W skład podgrzewacza również wchodzi ładowarka USB do ładowania całego urządzenia, ładowarka, w której ładujemy podgrzewacz oraz sam podgrzewacz. Przy zakupie IQOSA 3 MULTI mamy do wyboru także kolor urządzenia – biały, niebieski, złoty i ciemnoszary.
  • IQOS 3 DUO – to najnowszy model IQOSA oferowany przez markę. Jego cechą wyróżniającą jest możliwość pogrzania 2 wkładów bez konieczności ładowania. IQOS 3 DUO tak, jak jego poprzednicy składa się z ładowarki USB, ładowarki, w której umieszcza się podgrzewacz oraz podgrzewacz do wkładów tytoniowych. Jego cena wynosi 250 złotych.
  • Zestaw IQOS 3 DUO oraz nasadka i nakładka IQOS – jest to ostatni i zarazem najdroższy model oferowany przez firmę. Jego cena wynosi 299 złotych. Jak zapewnia nas producent, jest to jedyny model IQOSA, który ładuje się tak szybko. Urządzenie umożliwia nam podgrzanie 2 wkładów tytoniowych jeden za drugim bez konieczności jego ładowania. Tak, jak w przypadku pozostałych modeli, na cały zestaw składa się ładowarka USB, ładowarka do podgrzewacza i podgrzewacz. W tym modelu dostępna jest także wymienna nasadka i nakładka IQOS w różnych kolorach.

IQOS – czy warto kupić?

Jeśli jesteś palaczem i zastanawiasz się nad bezdymną alternatywą dla papierosów, a jednocześnie nie jesteś zwolennikiem tych elektrycznych, wybór IQOSA powinien być strzałem w dziesiątkę. W końcu możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wokół Ciebie, z rąk, czy z ubrań. W przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów aerozol wydzielany z IQOSA szybciej wietrzeje oraz jest mniej uciążliwy dla otoczenia. Jeśli nie wiesz, czy spodoba Ci się taka alternatywa, IQOS proponuje wypożyczenie swojego urządzenia do przetestowania na okres 7 dni. Po tym czasie możesz zdecydować, czy dalej chcesz dokonać zakupu, czy taka alternatywa jednak nie jest dla Ciebie.


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!
1
Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *