Jak schudnąć do lata?

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu

0
Jak schudnąć do lata?

Jeśli przybyło Ci kilka zbędnych kilogramów i przestajesz dobrze się czuć w swoim ciele, warto jest pomyśleć o redukcji zbędnych kilogramów. W czym tkwi sekret, żeby całkowicie bezboleśnie schudnąć? Z treści artykułu dowiesz się, co zrobić, żeby chudnąć do lata i zachować komfort psychiczny.

Aktywność fizyczna królową zbijania wagi

Nie od dziś wiadomo, że bilans kaloryczny, który spożywamy jest ściśle uzależniony od naszej aktywności fizycznej, czyli w skrócie mówiąc, od tego co w danym dniu robimy. Przyjęta tendencją dla osoby nieuprawiającej aktywności fizycznej w postaci dawki 2000 kcal dziennie, jest jak najbardziej słuszna, ale co w sytuacji, kiedy spożywamy więcej kalorii, a nasz organizm, przez prowadzony przez nas tryb życia, nie wymaga większych ilości? Wprowadź do swojego życia aktywność fizyczną. Jaka forma aktywności fizycznej będzie najlepsza, żeby schudnąć?

  • bieganie,
  • jazda na rolkach lub rowerze
  • basen,
  • spacery,
  • crossfit,
  • treningi na siłowni.

Wybór aktywności fizycznej powinniśmy dokonać na podstawie naszej aktualnej sytuacji pod kątem dotychczas prowadzonej aktywności fizycznej i tego – ile chcemy zgubić kilogramów do lata. Dla początkujących osób najlepszą formą aktywności fizycznej, na samym jej początku będą spacery, rolki lub jazda na rowerze. Trzy razy w tygodniu można także uczęszczać na basen lub na siłownię.

Dieta, czyli król podczas procesu zbijania wagi

Istnieje powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy i często to powiedzenie, ma przełożenie na stan naszej sylwetki. Nie chodzi o to, że powinniśmy jeść tylko same zdrowe rzeczy, ale przede wszystkim ograniczyć te niezdrowe i wysokokaloryczne i stopniowo starać się szukać dla nich zdrowszych zamienników. To znaczy, że lepiej w procesie redukowania wagi zjeść 2000kcal, których źródłem będą pełnowartościowe produkty, niż 2000 kcal z fast foodów, czy słodyczy. Dodatkowo jeśli wybierasz pełnowartościowe produkty nie będziesz odczuwać tak często uczucia głodu, ponieważ taka żywność zawiera więcej błonnika niż przetworzona żywność. Jakie produkty warto włączyć do diety, jeśli chcemy schudnąć do lata?

  • wszystkie warzywa,
  • ryby,
  • chude mięso,
  • od czasu do czasu owoce.

Czy warto sięgnąć po suplementy diety, żeby schudnąć?

Jeśli chodzi o minerały i witaminy to jak najbardziej, ponieważ kiedy jesteśmy na tak zwanym deficycie kalorycznym, czyli spożywamy mniej kalorii niż dotychczas, możemy dostarczać mniej witamin i minerałów do naszego organizmu. Warto zaopatrzyć się w kompleksowy zestaw najważniejszych witamin i minerałów dla ludzkiego organizmu.

Wszelkie spalacze tłuszczu polecamy, ale zaawansowanym, od wielu lat trenującym osobom, które wiedzą jak z nich korzystać. Jeśli Twoje dotychczasowe życie przypominało życie typowego kanapowca, przy odpowiednim doborze aktywności fizycznej, a także po zmianie nawyków żywieniowych kilogramy same zaczną schodzić, a suplementy typu spalacze tłuszczu mają za zadanie pomóc w końcowym etapie redukcji wagi, dlatego prawdopodobnie ich nie potrzebujesz. Zamiast wydawać 80, czy 100 zł na spalacz, lepiej kup dobrą zieloną herbatę lub kawę, które także pomagają w redukcji wagi.


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!
0
Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!
Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *