Matowe szminki do ust w płynie – zestawienie najlepszych pomadek na każdą kieszeń

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu

0
Matowe szminki do ust w płynie – zestawienie najlepszych pomadek na każdą kieszeń

Matowe szminki w płynie – dlaczego warto je wybrać?

Matowe szminki to niezaprzeczalnie największy must-have w każdej kobiecej kosmetyczce. Ich zastygająca i bardzo wytrzymała formuła sprawia, że makijaż ust pozostaje w nienaruszonym stanie przez długi czas. Matowe pomadki są także bardzo dobrze napigmentowane, przez co stają się idealnym dopełnieniem całego makijażu. Świetnie sprawdzą się również solo, kiedy chcemy, aby to usta przykuwały największą uwagę, a reszta makijażu pozostała delikatna i praktycznie niezauważalna.

Matowe pomadki do ust w płynie – zestawienie tych najlepszych

  • 1. Golden Rose Longstay Liquid Matte Lipstick – to jedna z najlepszych matowych szminek do ust w płynie w tak niskiej cenie. Możemy ją dostać stacjonarnie w wielu drogeriach, np. w Golden Rose, jak i w sklepach internetowych, takich jak MintiShop lub Cocolita w cenie ok. 15 złotych. Pomadka jest bardzo dobrze napigmentowana, dzięki czemu nie musimy się martwić o prześwity na ustach po umalowaniu. Kolejną jej cechą jest wysoka trwałość, dzięki której szminka pozostaje nienaruszona przez długi czas. Po kilku godzinach może jedynie trochę się „zjeść” wewnątrz ust, jednak w dalszych partiach, nadal pozostaje trwała.
  • 2. NYX Professional Makeup Soft Matte – to kolejna z matowych szminek oferująca nam wysoką trwałość i mocne krycie. Możemy ją kupić stacjonarnie w drogerii Hebe, Nyx, czy w perfumeriach Douglas albo na stronach internetowych różnych drogerii. Jej cena waha się w granicy 30 złotych. Można ją też czasem spotkać w promocyjnej cenie 15 złotych. Dzięki swojej napigmentowanej formule, pomadka jest wyraźne widoczna na naszych ustach już po nałożeniu pierwszej warstwy. Tak, jak jej poprzedniczka, po kilku godzinach może jedynie trochę się zjeść wewnątrz ust. Wystarczy wtedy tylko lekko ją poprawić w tym miejscu.
  • 3. Wibo Million Dollar Lips – matowa pomadka w płynie zapewniająca nam bardzo dobrze napigmentowaną formułę oraz wysokie krycie. Dzięki temu staje się widoczna na naszych ustach już po jednym przeciągnięciu. Jest także bardzo łatwo dostępna. Możemy ją dostać w każdym Rossmannie w cenie około 11 złotych oraz w drogeriach online. Oferuje nam świetną jakość w stosunku do tak niskiej ceny. Najbardziej popularnym odcieniem szminki będzie numer 5, który fajnie oddaje barwy nude. Jej jedynym minusem może być fakt lekkiego zjadania się po jakimś czasie od wewnętrznej strony ust, jednak za tak niski koszt zakupu na pewno można jej to wybaczyć.

Matowe pomadki do ust w płynie – którą wybrać?

Każda z wyżej wymienionych pomadek jest dość podobna pod względem jakości. Wszystkie są bardzo trwałe i ładnie kryją. Minusem wszystkich, jest niestety zjadanie się wewnątrz ust po jakimś czasie, jednak myślę, że można na to przymknąć oko, chociażby ze względu na sam niski koszt, jaki ponosimy podczas zakupu. Jak to też bywa, matowe szminki mają to do siebie, że czasem mogą wysuszać nasze usta, mimo codziennej ich pielęgnacji. Myślę, że z tego zestawienia, najmniej wysuszającą szminką będzie ta od NYX. Jednak jej normalna cena jest także najwyższa. Jeśli, natomiast mamy bardzo ograniczone zasoby finansowe, warto postawić na pomadkę w płynie z Wibo lub z Golden Rose, które kupimy bardzo niskim kosztem. Ostateczny wybór zależy już więc od nas samych i naszych osobistych preferencji.


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!
0
Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *