Najpopularniejsze style w modzie damskiej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu

0
Najpopularniejsze style w modzie damskiej

Na próżno szukać oficjalnego zestawienia styli w modzie damskiej, ale na przestrzeni wielu lat bez problemu możemy wyróżnić dane styli, które stały się ponadczasowe i towarzyszą nam już od wielu sezonów. Czy zastanawiałaś się kiedyś jak mogłaby wyglądać lista najpopularniejszych styli, które występują w modzie damskiej?

Ponadczasowy styl w modzie damskiej – Boho

Boho jest z nami już od wielu sezonów i nic dziwnego, ponieważ jest to bardzo komfortowy styl ubierania się, a z boho najczęściej możemy spotkać się, kiedy za oknami towarzyszy nam ciepła pogoda, czyli latem. Styl boho wyróżnia przede wszystkim luźny krój. Ubrania w stylu boho łączą w sobie cechy hippisowskiej mody i luzu. Jeśli masz myśli, czy daną rzecz można zaliczyć do stylu boho, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości musisz odpowiedzieć sobie, czy ta rzecz jest luźna, swobodna, naturalna i zwiewna.

Sprawdź też: Pomysł na prezent wesołe skarpetki

Casual, czyli styl na co dzień

Prawdopodobnie najbardziej popularny ze wszystkich styli występujących w damskiej modzie. Wszelkie kolekcje basic ze sklepów sieciowych, zaliczymy właśnie do stylu casual. Samo słowo casual z języka angielskiego na nasz ojczysty język przetłumaczymy na codzienny lub swobodny i tak najlepiej scharakteryzować odzież damską w stylu casual. Styl co dzienny, czyli wspominany wcześniej casual jest tak naprawdę pograniczem wszystkich styli, nie jest za bardzo formalny, ale daleko mu do sportowego. Na styl casual najlepiej jest postawić, kiedy idziemy do szkoły, na spacer, na spotkanie ze znajomymi, czy do pracy w biurze.

Glamour, czyli jeden ze styli w modzie damskiej

Prawdopodobnie większości z nas styl glamour, który występuje modzie kojarzy się przede wszystkim z luksusem. I faktycznie tak jest, a sam styl jest połączeniem elegancji, luksusu i ekstrawagancji. To styl, w którym na próżno szukać prostoty i łatwych rozwiązań, zamiast tego, styl glamour charakteryzuje się cekinami, lśniącymi czy błyszczącymi dodatkami. Podsumowując styl glamour definiuje bogactwo i luksus, nie znajdziemy w nim minimalizmu, a zakup ubrań z tego stylu zazwyczaj wiąże się z wysoką ceną.

Więcej informacji znajdziesz na https://linksnet.pl/

W zestawieniu pojawiły się najpopularniejsze style w modzie damskiej, ale nie możemy pominąć mniej popularnych styli, a zaliczymy do nich: styl rockowy, paryski szyk, styl retro, vintage, etno, sportowy, romantyczny, preppy, klasyczny i minimalistyczny. Poniżej tabela przedstawiające wszystkie obecnie liczące się style w modzie damskiej.

Style w modzie damskiej

bohoklasyczny
casualminimalistyczny
retrovintage
paryski szykrockowy
glamouretno
romantycznysportowy
najpopularniejsze style występujące w modzie damskiej

Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!
0
Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *