Po jakich studiach znajdę dobrze płatną pracę?

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu

0
Po jakich studiach znajdę dobrze płatną pracę?

Zacznijmy na wstępie, że tak naprawdę żadne wykształcenie nie jest w stanie nam zapewnić pracy, a jedynie zwiększają na to szanse. Studia to czas, kiedy powinniśmy nauczyć się rzeczy potrzebnych, które wykorzystamy w zawodzie, tym lepiej będziemy to robić, tym większa szansa na wymarzone, dobrze płatne wynagrodzenie. Często też lepiej na rynku pracy radzą sobie absolwenci, którzy kończą różne kursy i prowadzili aktywne działania w obszarze studiowanego kierunku studiów, właśnie w trakcie ich trwania.

Medycyna i stomatologia

Nie od dziś wiadomo, że w Polsce brakuje specjalistów lekarzy i stomatologów. Przyczyną są chociażby bardzo wysokie progi, żeby w ogóle znaleźć się na takich studiach, bo maturę trzeba zdać mniej więcej na poziomie 85-90% z chemii i biologii. Progi oczywiście będą się delikatnie wahały w zależności od miasta, w którym znajduje się Uniwersytet Medyczny. Niemniej wiadomo, że lekarz i stomatolog, który czuje się w swoim zawodzie będzie zarabiał ponadprzeciętne pieniądze.

Programista

Często myli się informatyka z programistą, a programowanie to jeden z wielu działów informatyki. Czy, żeby być programistą trzeba skończyć studia z informatyki? Nie trzeba, ale warto, bo niektóre firmy po prostu wymagają tego od kandydata, tak samo istnieje możliwość dostania się na staż, a nic nie uczy w tym zawodzie jak praktyka i pracowanie na dużych projektach. Podsumowując zawód dobrego programisty niesie się z bardzo wysokimi zarobkami, a wahają się one w zależności od poznanej i wykorzystywanej na co dzień w pracy technologii. Ze statystyk wynika, że najwięcej pieniędzy zarabiają specjalistki od takich języków programowania jak Java, Python, .NET czy C++. Najlepszą sytuację na rynku mają tak zwanki Full Stack Developerzy, którzy biegle posługują się kilkoma językami programowania.

Finanse i Rachunkowość

Po skończeniu tego kierunku, można zarabiać dużo pieniędzy, ale to zależy jak w każdym przypadku, jak dobrzy w tym jesteśmy. Jako specjalista od księgowości można też założyć własną firmę i rozliczać prywatnie po godzinach na etacie swoich klientów, a jak uzbiera się ich większa ilość, można przejść na swoje i utworzyć biuro rachunkowe, które obsługując dużą liczbę mniejszych klientów również jest w stanie zarabiać duże pieniądze, nie mówiąc już o kontrakcie z większą firmą, bo wtedy sytuacja finansowa będzie jeszcze lepsza.

Pewne jest, że to czy będziemy dużo zarabiać po jakiś studiach wiąże się, z tym, czy czujemy to co robimy. Jakie kierunku studiów potencjalnie zwiększają nasze szanse na ponadprzeciętne zarobki w Polsce? Na pewno do tej grupy możemy zaliczyć sporo kierunków politechnicznych, takich jak: architektura, budownictwo, automatyka i robotyka, czy elektrotechnika.


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!
0
Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *